LARİEN
DİJİTAL

Özeldir o gün. Mutluluktan sözcükler tıkanır ama o an çekilen tek bir fotoğraf romanlara şapka çıkarttırır.

Fotoğrafçının iyisi en pahalı ekipmana sahip olan değil, sanılanın aksine; imkansızlıklar ve kötü senaryolar sizi bulduğunda en doğru, en pratik ve gülümsetici çözümlere ulaştırarak işi sorunsuz teslim edendir. İşte tam da bu yüzden telafisi olmayan özel günleriniz için fotoğrafçı seçiminiz büyük önem taşır.

Bir çift olarak sizi; bir anne olarak bebeğinizi; ya da bir kurum olarak markanızı anlatacak her durumda LARIEN Dijital Medya kişiye ve kurumlara en doğru fotoğrafçılık hizmetini verir.


Zeynep Işık Kimdir?


Fotoğrafla ilk tanışmam daha çocuk yaşta babamın doğum günlerimde aldığı makinelerle oldu. Meslek hayatıma ise Mart 2011’de bir çocuğun doğumgününü çekerek başladım. En zor sınavımı, o yaz sıfır portfolyo ile düğün çektiğimde verdim. Tecrübesizliklerimden ders alarak yoluma tam gaz devam ettim.

2011'den bugüne Yüzlerce Yemek çekimi,100'deden fazla çiftin düğün hikayesini, 80’den fazla bebeğin doğumunu görüntüledim ve sayısız markayla kurumsal çekimler gerçekleştirdim. Hayatımı her anlamda değiştiren bu mesleğe adım atmadan önce “Zeynep haydi biraz bırak şu makineyi” diyenler şimdilerde “Zeynep haydi biraz işlere ara ver de bizi çek” diyorlar.
Markam LARIEN'in tescilini alarak rüştümü ispatladım. Fotoğrafçılıkla son derece ilintili olan Işık soyadımla şüphesiz çok klasik bir marka yaratabilirdim ancak bir Hacettepe İngiliz Dil Bilimi mezunu olarak tembel bir “bilmemkim photography”den daha çekici olduğunu düşündüğüm, ismimin Orta Dünya’da konuşulan Elf dilindeki karşılığı LARIEN’i seçmeye karar verdim.

Sevilmeden yapılacak iş değildir fotoğrafçılık. Hobi olarak, evet, çok cazip ve hatta terapötiktir; lakin meslek haline dönüştüğünde uykuları kaçırtır. Şüphesiz bir sanattır ama aynı zamanda disiplin isteyen bir meslek dalıdır. Sürekli gelişime açıktır.

Eh madem öyle o zaman haydi biraz deklanşöre basalım.